Кашемірове пальто, особливості тканини з кашеміром

 • Категорія запису:Fashion

Особливості кашеміру

Як виглядає

Кашемір по праву можна назвати одним з найдорожчих і високоякісних матеріалів. Кашемір – це м’який, ніжний, легкий на дотик матеріал. У той же час, це дуже міцний і стійкий до зношення матеріал. Натуральний кашемір зазвичай буває чорного, сірого або бежевого кольору.

На яку погоду

Для зимового періоду представлені утеплені моделі з підкладкою і хутряними вставками. Таке пальто легко може витримати температуру до -15С.

Для сезону осінь-весна підійдуть демісезонні моделі. Ці моделі спеціально не утеплюють, однак вони все одно добре зберігають тепло. Таке пальто можна носити при температурі до +10С.

Наскільки тепле кашемірове пальто

Кашемір виготовляють з пуху кіз, які живуть у Монголії, Індії та Китаї при самих екстремальних умовах (при температурі від +40 до -50С). Саме тому кашемір відмінно зберігає тепло, при цьому він дуже легкий і м’який на дотик.

Еко кашемір – що це?

Еко кашемір – це штучна тканина, інакше кажучи, синтетична тканина. Вироби з еко кашеміру, як правило, коштують набагато дешевше, ніж вироби з натурального кашеміру. Виріб з еко кашеміру не володіє деякими властивостями натурального кашеміру, наприклад, не так добре зберігають тепло.

Як вибрати кашемірове пальто

Вибираючи кашемірове пальто потрібно враховувати деякі особливості:

 1. Коли ви будете носити. Для зимового періоду представлені теплі моделі з хутряними вставками. Демісезонні моделі підійдуть для сезону осінь-весна.
 2. Зріст. Дівчатам з невеликим зростом краще віддавати перевагу укороченим моделям, а дівчатам з високим зростом підійдуть моделі до колін або в підлогу.
 3. Спосіб життя. Ваш спосіб життя також дуже важливий при виборі пальто. Якщо ви ведете активний спосіб життя або часто сидите за кермом, то для вас оптимальний варіант – укорочена модель пальто.
 4. Вартість. Виріб з натурального кашеміру буде коштувати не дешево. Тому, якщо ви знайшли недорогу «кашемірову» річ, варто задуматися. Скоріше всього кашеміру в цій речі дуже мало або взагалі немає.
 5. Колір. Колір натурального кашеміру – це сірий, чорний, коричневий або бежевий. Якщо пальто має яскраве забарвлення, то це вже не чистий кашемір.

Поради по догляду

 • Речі з кашеміру в ідеалі потрібно прати вручну або ж довірити професіоналам, щоб не деформувати найніжніші волокна кашеміру.
 • Для деяких виробів підходить ТІЛЬКИ суха чистка.
 • Річ з кашеміру не можна віджимати. Можна лише злегка віджати зайву воду, легкими рухами руки. 
 • Потім слід добре просушити річ, не допускаючи прямого попадання сонячних променів.
 • Якщо ви випадково капнули на річ, наприклад, соком або кави, потрібно негайно промити під струменем холодної води.
 • Вдаватися до чищення хімічними засобами потрібно лише в крайніх випадках.

Поради по зберіганню

 • Виріб з кашеміру потрібно зберігати в спеціальному мішечку для речей.
 • Пальто слід акуратно повісити на вішалку з м’якими плічками.
 • Речі з кашеміру в ідеалі потрібно зберігати в шафі з кедра, так ви захистите річ від молі. Але, якщо немає такої шафи або скрині, то можна використовувати народні засоби. Наприклад, можна покласти поруч з річчю шматочки кедрового дерева, квітки гвоздики, лаванди або суху апельсинову кірку. Ці запахи будуть відлякувати моль.

Переваги матеріалу

 1. Легкість.
 2. М’якість.
 3. Тканина навіть м’якше, ніж шовкова тканина.
 4. Волокна кашемірової тканини набагато тонше, ніж у шовковою.
 5. Тепло кашемірової тканини цілюще діє на хворі суглоби і м’язи.
 6. Кашемір не викликає алергію.
 7. У кашеміровому виробі не заводяться пилові кліщі.
 8. Міцність. Кашемір не поступається по міцності шовкової тканини.

Що вибрати: кашемір, шерсть або їх поєднання

Кашемір – це матеріал, який виготовляють з пуху гірської кози.

Вовна – це теж натуральний продукт.

 Найчастіше для виробництва вовняної тканини використовується овеча і верблюжа шерсть.

Кашемірова тканина м’яка, легка і тепла. Кашемірові вироби не колються, на відміну від вовняних. Кашемір – це синонім розкоші і вишуканості. Вовняна тканина також добре зберігає тепло. Шерсть не мнеться і рідше брудниться.

Який з цих матеріалів вибрати, вирішувати тільки вам, виходячи з особистих уподобань і потреб. Можна вибрати виріб, в якому буде поєднання вовни і кашеміру. Такий виріб добре зберігає тепло і зручніше у використанні, ніж, наприклад, чисто кашемірове виріб.